Przedszkole Stokłosy

Nasze przedszkole na Stokłosach przy al. KEN 95 lok. 27 otworzyliśmy w 2012 roku. Znajduje się ono 50 m od stacji Stokłosy pomiędzy sklepem Piotr i Paweł, przychodnią na Romera i kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego, pod adresem Al. KEN 95 z wejściem od cichej strony Pasażu Ursynowskiego.

Jest to kameralne przedszkole, w którym prócz niewątpliwej roli aktywnej edukacji ma wielkie znaczenie jego rodzinna atmosfera. Dzieci, nawet te najmłodsze mają okazję dzięki wspólnym aktywnościom poznać wszystkich kolegów z przedszkola. Młodsze dzieci uczą się od starszych, starsze zaś uczą się troski i opieki wobec młodszych uczniów.

Lokal przedszkola wyposażony jest w dwie duże sale, jedną salkę przeznaczoną do terapii i zajęć indywidualnych oraz szatnię. Znajdują się tu również 2 toalety – jedna dostosowana do potrzeb dzieci z obniżonymi sedesami i umywalkami i druga dla dorosłych oraz wydawalnia posiłków.

Sale naszego przedszkola są jasne i przestronne a ponadto cechuje je stonowany wystrój i wyposażenie pozwalające się skupić młodym odkrywcom świata.

Przedszkole dysponuje dużym trawiastym placem zabaw wyposażonym w różne zabawki jak również, ze względu na obszar jaki zajmuje, dającym możliwość pobiegania i szaleństw na trawie.

Przedszkole wydaje posiłki przywożone z naszej profesjonalnej kuchni zlokalizowanej na granicy Ursynowa i Wilanowa. Dla dzieci przywożone są codzienne śniadania, dwudaniowe obiady, podwieczorki i oczywiście napoje – kompoty, herbaty, woda. Dieta, którą oferujemy naszym uczniom jest wartościowa, dobrze zbilansowana i różnorodna. Dba o to nasz dietetyk. Tworząc jadłospisy dla naszych uczniów, dietetyk kieruje się konkretnymi zaleceniami dotyczącymi rodzajów produktów jak i ilości kalorii, które powinno przyswajać dziecko w konkretnym przedziale wiekowym. Dbamy o to, by w tym, jakże ważnym dla dzieci okresie - intensywnego wzrostu i rozwoju - podawać dzieciom naturalne, domowe, urozmaicone posiłki.

Kadra naszego przedszkola jest wykwalifikowana, młoda, bardzo energiczna, kreatywna, ciepła i cierpliwa. Praca z dziećmi dla naszych nauczycieli jest pasją. Zaskakują oni zarówno naszych uczniów jak i rodzicom ciekawymi aktywnościami, które przygotowują dla naszych uczniów. Przedszkolaki biorą ponadto udział w różnorodnych zajęciach prowadzonych przez instruktorów z zewnątrz, o których mogą Państwo przeczytać w zakładce IDEA.

Zapraszamy do kontaktu i umówienia sią celem odwiedzenia naszego przedszkola, rozmowy z dyrekcją oraz nauczycielami.